پرسش و پاسخ
اسپانسر اولین پلتفرم ارزش گذاری و فروش سهام استارتاپ‌ها می‌باشد که با ارائه گزارشات دقیق و به روز از روند پیشرفت استارتاپ‌ها، تلاش می نماید با آگاه سازی هرچه بیشتر سرمایه گذاران، اعتماد آنها را نسب به این کسب و کارهای نوپا بیشتر جلب نماید.
اسپانسر برای بنیانگذاران استارتاپ ها طراحی شده است تا بتوانند پس از ارزش گذاری، سهام استارتاپ خود را به سرمایه گذاران عرضه نمایند.
همچنین علاقه مندان به سرمایه گذاری در حوزه تکنولوژی های نوین می‌توانند به عنوان سرمایه گذار خرد یا کلان فعالیت نمایند.
حمایت از استارتاپ های ایرانی.
جلب اعتماد سرمایه گذاران علاقه مند به تکنولوژی های نوین.
ما با ایجاد پلتفرمی بسیار کارآمد تلاش نموده‌ایم، بنیانگذاران بتوانند پس از ارزش گذاری اولیه استارتاپ خود، گزارشات کاملی از روند آغاز، توسعه، رشد و گسترش استارتاپ خود منتشر نمایند و بر اساس شاخص های کلیدی که در پلتفرم اسپانسر تعریف نموده ایم، بنیانگذاران بتوانند در مراحل مختلف ارزش استارتاپ خود را مرحله به مرحله بالا ببرند.
در ابتدا استارتاپ‌ها ارزش گذاری اولیه خواهند شد، پس از آنکه استارتاپ با یک ارزش اولیه نسبی و واقعی در سایت اسپانسر به ثبت رسید، بنیانگذاران استارتاپ می‌توانند با کمک ابزارهایی که در پنل کاربری در اختیارشان قرار می‌گیرد ارزش استارتاپ خود را افزایش دهند.
استارتاپ‌ها بر اساس بیش از 100 شاخص کلیدی می‌توانند ارزش خود را افزایش دهند.
بررسی صحت این شاخص‌های کلیدی با پلتفرم اسپانسر ‌می‌باشد.
بنیانگذار استارتاپ در گام نخست پس از "ثبت نام به عنوان سرمایه پذیر" و با تکمیل فرم استارتاپ جدید، اطلاعات اعلام می‌نماید که ارزش تقریبی استارتاپ چقدر است، استارتاپ ها توسط "هیات علمی" بررسی و ارزش گذاری نهایی می شوند.در نهایت بر اساس امتیاز خواهد
اعضای هیات علمی متشکل از متخصصان با‌تجربه، صاحب نظران، مدیران کسب و کارهای آنلاین، مشا وران و مدرسان در حوزه های مرتبط با استارتاپ‌ها می‌باشند.
اعضای این هیات در قالب یه گروه بزرگ که دائما در حال افزایش هستند، بر اساس تخصص خود به هر استارتاپ امتیاز می‌دهند.
فهرست اعضای هیت علمی به همراه تخصص و تجربه کاری در سایت اسپانسر موجود است و این فهرست در حال به روز رسانی و تکمیل شدن است.
اگر قصد دارید ارزش استارتاپ شما بر اساس فاکتورهای مشخص و استاندارد تعیین شود.
اگر علاقه مند هستید تا نظرات متخصصان را درباره استارتاپ خود بدانید.
اگر دوست دارید با ارائه گزارشات واقعی از روند پیشرفت و شکوفایی استارتاپ خود، ارزش آن را به مرور زمان افزایش دهید.
اگر استارتاپ شما برای رشد و توسعه نیاز به جذب سرمایه دارد.
اگر
خیر، ثبت نام برای سرمایه پذیران و سرمایه گذاران رایگان است.
خیر، تمام خدمات سایت اسپانسر برای سرمایه پذیران (استارتاپ‌ها) رایگان است.
اسپانسر از فروش سهام استارتاپ‌ها یک درصد را به عنوان کارمزد از سرمایه‌گذار دریافت می‌نماید.
اسپانسر در سود سرمایه‌گذاری ها شریک خواهد بود. بسته به اینکه سرمایه گذاری انجام شده به صورت خرد و یا کلان باشد این درصد متغیر است.
سرمایه پذیران (صاحبان استارتاپ) تا زمانی که در مرحله بذر (Seed Stage) هستند می‌توانند بدون اینکه سهام استارتاپ خود را برای فروش عرضه نمایند، به صورت رایگان از خدمات و امکانات برای ارزش گذاری و انتشار گزارش از روند پیشرفت استارتاپ خود استفاده نمایند.
زمانی که یک استراتاپ نیازمند جذب سرمایه باشد، پس از ارتقا به مرحله رشد (Growth Stage) می‌تواند حداقل 05% و حداکثر40% از سهام خود را وارد بازار نماید تا سرمایه گذاران بتوانند سهام استارتاپ را خریداری نمایند، سهام فروخته شده بلافاصله به کیف پول صاحب استارتاپ منتقل می‌شود.
اسپانسر در قبال سهام عرضه شده از طرف هر استارتاپ‌، از بنیان‌گذار تضمین ریالی دریافت خواهد کرد.
بنیان‌گذار استارتاپ با توجه به اینکه به چه میزان از سهام خود را می‌خواهد به فروش برساند باید تضمین ریالی تامین نماید.
بنیان‌گذار می‌تواند این تضمین را در طی چند مرحله تامین نماید (به طور مثال: اگر استارتاپی 100 میلیون تومان از سهام خود را برای فروش عرض نماید لازم است تضمین ریالی به مبلغ 100 میلیون تومان تامین نماید، اما بنیان‌گذار استارتاپ می‌تواند در گام اول فقط 5 میلیون یا هر عددی که خودش تمایل داشت را تضمین ریالی نماید، اگر سقف سهام فروخته شده از 5 میلیون بیشتر شد لازم است مجددا بنیانگذار تضمین ریالی بیشتری را تامین نماید.)